Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /autoinstalator/wordpress/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210

Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /autoinstalator/wordpress/wp-content/plugins/email-posts-to-subscribers/email-posts-to-subscribers.php on line 35
o klubie - Akademia Sparty

Klub istnieje od 1924 roku. Obecnie pierwsza drużyna występuje w rozgrywkach seniorskich I grupy klasy okręgowej Śląskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Akademia Piłkarska Sparty Katowice powstała w 2013 roku i obecnie posiada kilkanaście grup szkoleniowych w rocznikach od 2006 do 2014. Wszystkie grupy pracują wg. jednolitego i kompleksowego systemu szkolenia GTF oraz zgodnie z założeniami narodowego modelu gry PZPN.

Obiekty treningowe:

• Boisko ze sztuczną nawierzchnią Mosir Rapid ul. Stęślickiego 6 Katowice
  • Boisko ze sztuczną nawierzchnią Mosir Kolejarz pl. Alfreda 1 Katowice
  • Hala sportowa Spodek Katowice AL. Korfantego 35
  • Kopalnia Futbolu, obiekt całoroczny ze sztuczną nawierzchnią ul. Milowicka 1F Katowice
  • Hala Sportowa przy SP nr 54w Katowicach ul. Wojciecha
  • Sala sportowa III LO im. Adama Mickiewicza w Katowicach

Historia

Klub powstał w 1924 roku jako Ligocianka Katowice (KS Budowlani). W 1964 roku połączył się z KS Spartą i przyjął jego nazwę.

Do najważniejszych sekcji sportowych w klubie należą/należały:

• Piłka nożna
    • drużyna seniorów występuje obecnie w Klasie Okręgowej
    • w rozgrywkach ligowych ŚZPN biorą udział drużyny z roczników od 2011 do 2006
    • drużyny młodzieżowe biorą udział w  Turniejach o Puchar Tymbarku, Deichmann Minimistrzostwa a także w licznych lokalnych i ogólnopolskich turniejach.
  • Piłka ręczna
  • Mistrz Polski (x5) – 1955, 1956, 1957, 1959, 1960
  • Wicemistrz Polski (x4) – 1958, 1961, 1962, 1964
  • III miejsce w Mistrzostwach Polski (x1) – 1963
  • Pływanie (11 tytułów Mistrza Polski w skokach do wody w kategoriach młodzieżowych, w tym 4 tytuły Mistrza Polski w kategorii młodzików, 4 tytuły w kategorii juniora młodszego, 3 tytuły w kategorii juniora. Zawodnicy: Wrzeska, Sitnik K., Sułek B., Fabiś D., Puto A., Różycki M. mistrzowie Polski. Działacze i trenerzy: Mirosława Gruszka, Tadeusz Ślusarek)
  • Piłka siatkowa
  • Akrobatyka
  • Szachy
  • Gimnastyka
Arkadiusz Gwóźdź – Prezes
Maciej Handwerker – Vice Prezes
Maciej Jarosz – Sekretarz Klubu, Członek Zarządu ds. rozwoju Akademii Piłkarskiej
Marcin Mazurek – Członek Zarządu ds. promocji i reklamy
Szanowni Państwo,
ze względu na uruchomienie nowego serwisu Sparty Katowice dostępnego pod adresem sparta.katowice.pl, strona akademiasparty.pl nie będzie aktualizowana. Strona akademiasparty.pl będzie widoczna tylko do końca kwietnia 2020 r.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia strony sparta.katowice.pl

Zarząd Sparty Katowice